^zpět
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Vítejte v koňském ráji na ranči Kříženci.Historie ranče sahá až do roku 1996,kdy od této doby měnil svou původní tvář. Nynější majitel pan Jan Drábek tu odvedl se svými pomocníky spoustu práce, aby vytvořil úžasné podmínky pro své koňské ušlechtilé kamarády.


Ranch Kříženec
Jan Drábek tel.:603 149 155
farmakrizenec@seznam.cz

American Paint Horse

Western riding RK

VÍTEJTE V KOŇSKÉM RÁJI

Novinky

Život jde dál

Po delší odmlce se hlásíme zpět.

Od loňského roku se u nás změnilo hodně věcí. Ta nejsmutnější událost která nás zastihla byla ta, že nás navždy opustil náš pan šéf "Johny" Jan Drábek. Určitě nemusím zmiňovat, co pro nás všechny znamenal a pro co svým srdcem žil. Udělal na svém ranči opravdu moc práce, aby vytvořil zázemí a podmínky pro své nejmilejší stvoření - koně. Jeho rukama prošlo také neskutečné množství malých, ale i velkých nedšenců o ježdění na koních, kterým předával své poznatky, které nasbíral za svůj život kolem koní.

Jak se říká  život jde dál a tak se snažíme pokračovat v jeho práci a odkazu, který nám tu zanechal.

Určitě nikdy nezapomeneme a budeme vzpomínat. 

"Ať nám koně jdou" 

DĚKUJEME SPONZORŮM 2017

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM 2017

AFR, s.r.o. Chodová Planá
Ansl Petr - Servis A-L CZ, s.r.o. Planá
Bara FC s.r.o.
Bodit Tachov - krmné směsi, doplňky a krmiva pro hospodářská i domácí zvířata
Brabec Jiří - cukrárna, Planá
Bytov, s.r.o. Mariánské Lázně
Česká pošta, s.p. - Poštovní spořitelna, Mariánské Lázně
Dr. Popov, Plzeňská 857, Planá
E.H Security system, Planá
EKO-FARMA Kyjov - manželé František a Zuzana Řežábkovi
Hidalgo - jezdecké potřeby
Horses Cars Mariánské Lázně
CHODOVAR spol. s r.o. Chodová Planá
Jana Horse - jezdecké potřeby, Karlovy Vary
Ketris, s.r.o. Brno
Kolísek Richard - podkovářství, Tachov-Oldřichov
Krejčová Jitka - kosmetika a líčení, Planá
Kunešová Helena - masáže, Planá
Manag, s.r.o. Planá
Manželé Hlačíkovi, Chodová Planá
Panasonic Industrial Devices Czech, s.r.o. Planá
Pánková Lenka - Generali Planá
PP export, s.r.o., Louny - nákup a prodej živého skotu
Ráj ohlávek - prodej jezdeckých potřeb
RESUR, s.r.o. Karlovy Vary
Řeháček František - těžba dřeva, Tachov
Sovková Pavla - Broker Consulting, a.s., Planá
Stodolová Andrea - manikúra, pedikúra, Planá
Svěchotová Jana - kadeřnictví, Planá
Sýkora Bedřich - uhelné sklady, Zádub-Závišín
Švarcbek Radek - hasící technika

… a těm, kteří nechtěli být zveřejněni

 

Kurz s Tomem

KURZ S TOMEM ZAJACEM - ROUPOV

 

Neuběhly ani 2 měsíce a opět jsme vyjely upevňovat získané dovednosti z minula a vtlouct do sebe zase nové vědomosti. Někteří naši zástupci – děvčata a jejich parťáci – si huntovali těla a namáhali mozky. Naproti tomu jsem si já udělala takovou malou dovolenou, strávenou na krásné farmě se skvělýma lidma a cpala si břicho neuvěřitelnýma dobrotama......jo, má to něco do sebe :-D Ovšem byly chvíle, kdy jsem se tam cítila bezprizorně a obrazně řečeno mě svrbělo celé tělo touhou si sednout na koně a zkoušet rady Toma a žasnout nad tím, jak to funguje.Bohužel si musím počkat, ale na druhou stranu to bude mnohonásobně vráceno v podobě hříbátka.Moje skvělá holka bude maminkou, bude to letňátko a už se krásně kulatí. Malé odbočení, tak abych pokračovala.....Kurz s Tomem opět bohatě naplnil naše očekávání a i když jsem byla jen na tribuně, i tak jsem si odnesla rady a viděla jsem vše zase z jiného úhlu pohledu než z jezdcova.Člověk si uvědomí, jak velký rozdíl je mezi partnerstvím, o které se snažíme teď a tím, co se člověk naučil během let  v různých stájích nebo i samostudiem a hlavně....jak velké zlozvyky si vytvořil a že je sakra těžké se jich zbavit :)))Ovšem velmi pozitivní a hlavně povzbuzující je, že to funguje a hlavně, že se člověk a kůň spolu nemusí prát a může je ježdění oba bavit.... Nejlépe to vyjádřila jedna z mladších účastnic, když se Tom ptal na dojmy a pocity..... „ ZJISTILA JSEM, ŽE KŮŇ SE DÁ JEZDIT I NOHAMA!“......

A O TOM TO JE                                                                                                                                                       napsala Š.Ž. 

Naše koně

MR. Skips Dee

* 3.4.1999

 

 

Nino Sweet Bar

* 4.5.2006

 

 

Lady II

* 1990

 

 

 

Láska

* 30.4.1998

 

 

Lady Diablo Bar

* 15.4.2000

 

 

Princes Midnite Flash

* 12.5.1999

 

 

Luck

* 30.1.1993

 

 

 

Luis

* 23.3.1996

 

 

 

Kewen

* 18.6.1994

 

 

 

Levi Daker Bar

* 13.5.2002

 

 

 

Love Sweet Bar

*16.3.2003

 

Rockys Less Dee

* 2.6.2006

 

 

Shadow Flash Dee

* 29.4.2010

 

 

Wild Fire Dee

* 26.4.2011

 

 Amazing Princess Dee

* 26.5.2014

 

 

 

 

DALŠÍ KONĚ BODOU JEŠTĚ PRŮBĚŽNĚ PŘIDANÍ

TATO ČAST JE JEŠTĚ ROZPRACOVANÁ

 

 

Hubertova jízda 2016

V sobotu 5.11. byla symbolicky ukončena jezdecká sezóna Hubertovou jízdou. Záměrně píši symbolicky, protože u nás vlastně jezdecká sezóna nikdy nekončí. Počasí nám na začátku moc nepřálo, ale to nás neodradilo ( přeci jen nejsme žádný ořezávátka). Asi tak po hodině jízdy přestalo pršet a už to bylo příjemnější. Projeli jsme údolím Kosího potoka směrem na Kořen - Olbramov a po necelých třech hodinách jsme dorazili až na ranč pod Vlčí Horou v Černošíně. Zde jsme byli vřele přivítáni a mohli jsme se zde občerstvit a odpočinout. Přišla i odměna - vykouklo na nás sluníčko, které přišlo vhod. Po odpočinku následoval návrat do našich stájí stejnou cestou. Před koncem vyjížďky opět začalo pršet ( suchý nás nedostanou ). Celkem jsme ujeli cca 30 km . Všichni jsme se vrátili do stájí živí a zdraví a také pěkně unavení. Po cestě byly ztraceny dvě podkovy a kousek liščího ocasu. Ten našla jezdkyně Máša Růžičková, která byla vyhlášena Královnou honu. Večer následovalo posezení s vynikající grilovačkou, kterou zajistil parťák Jirka Beran. Samozřejmě nechyběl ani poslední soud, kde byly prohřešky jízdy krutopřísně potrestány . Zúčastnění jezdci: čestný host : Máša Růžičková, dále z vedlejší ekofarmy Svahy Kateřina Adamová. Alena Beranová, Pavlína Řeháčková, Marcela Procházková, Míša Juzková, Štěpánka Žižková, lišku ztvárnil Petr Juzek a na průběh jízdy dohlížel Jiří Beran. Děkuji Všem zúčastněným.

Ať nám koně jdou

 

Copyrigcht © 2013 Boriscom
TOPlist